Stylista.eu > Reference > Módní trendy na jaro/léto 2011

Módní trendy na jaro/léto 2011

Módní trendy v oblečení – jaro / léto 2011
?-  Budou se od sebe výrazně lišit módní trendy na jaře a v létě 2011? Budou úplně jiné než předchozí rok ? Charakteristika
?-  Jaké barvy budou moderní v těchto obdobích? Bude to jiné u žen a mužů?

?-  Jaké materiály by ženy a muži měli nosit, kterým by se měli naopak vyhnout ?
?-  Co by určitě nemělo chybět v šatníku ženy a muže?
? - Můžeme očekávat nějaké nové kombinace ?

Módní trendy v oblečení – jaro / léto 2011

1)      Budou se od sebe výrazně lišit módní trendy na jaře a v létě 2011? Budou úplně jiné než předchozí rok?
Začněme co je trend … jednoduše řečeno  -  marketing, tudíž se určitě bude lišit od minulé sezony. To co je stěžejní je módnost, ta se mění nyní zhruba jednou za 5 let, určují ji velké návrhářské domy. Pokud bych měla definovat módní vlnu, která je nyní aktuální a která se prolíná většinou outfitů  „nositelných na den“ tak je to: ležérnost, přírodní materiály, sportovnější vzhled, tlumené přírodní odstíny, příklon k romantice a pohodlnosti. Samozřejmě klasická elegantní nadčasovost je stále základem každého šatníku, takže zde můžeme mluvit o projmutějších slim liniích v pánské i dámském vzhledu, u žen je to až ve velmi úzkých kalhotech, legin,  kombinace šedé s hnědou je velmi aktuální, můžeme využít k určité „kreativitě“ i v elegantním  stylu styl army či Vintage, a to hlavně v detailech – stojáčky,  romantické jemnější krajky, florální potisky, vojenský styl knoflíků, starorůžovou a khaki barvu aj. Obuv už není střižena do špičky ale do jemného oválu – opět příklon k pohodlnosti.  Nicméně klasický styl je pořád o kvalitě, výborných materiálech, střizích a neutrálních barevných tónech. Zde bych doporučila, pokud chcete přece jen trochu experimentovat, tak si koupit třeba sako v klasickém stylu ale v módních výrazných barvách, nebo naopak trendový střih saka (army, Vintage) v klasických barevných tónech – tak vám tento kousek oděvu vydrží i další sezony…
Jarní modely jsou charakteristické pro své sexy střihy, které vyzdvihnou krásné ženské postavy, stejně tak i pro splývavé, hedvábné a uvolněné materiály. Look jarní kolekce jde za hranice elegance, uhlazenosti a apartního stylu. Nenajdeme zde však jen modely reprezentující formálnost, jsou zde i modely ležérní.
Objevuje se silný kontrast mezi typicky ženskými detaily jako jsou volné, splývající látky, krajkové prvky nebo florální potisk a nově se budou využívat šátky na hlavě - to jsou základy modelů v různých kolekcích.  Šátky jsou přesvědčivým závěrem, že se správnou dávkou kuráže a kreativity může být tento módní doplněk výsledkem velice moderního looku. Můžou být různých barev, různých uvázaní, podmínkou je hedvábí. Navíc to nebude jediný trend - budou se nosit ikonické klobouky -  typické pánské ke fraku a rozlehlé dámské k plavkám. Také se budou nosit propracované účesy s výraznými vlasovými doplňky.
Jarem teď můžete vstoupit do světa rozpustilých barev a nejrůznější palety potisků a pestrých vzorů. To vše je okořeněno o spoustu módních doplňků. Modely jsou tak dozdobeny například různě vzorovanými šátky, výrazně barevnými maxi náramky, náhrdelníky, náušnicemi, metalickými prsteny, květinovými ozdůbkami, pásky a v neposlední řadě rovněž neodolatelnými kabelkami
Motivy pro jaro odkazují na abstraktní expresionizmus, psychotropně ovlivněné 60. léta i na modernismus v podobě „ pocákaných“ potisků. Ve stylu postmoderny se však hranice mezi styly stírají a vzniká tak kombinace, kde těžko rozeznáte luxusní od folklórního.

2)      Čím budou charakteristické především?
Charakteristika trendů na jaro/léto 2011
Zdůraznila bych syté odvážné barv
Netradiční použití krajek
Trend 60. – 70. Let  – capri kalhoty, zdůraznění vysokého pasu, výrazné barvy
Sportovní sexy look – sportovní střihy v netradičních materiálech
Bílá jako základní barva pro upozornění na krásný kousek oděvu -  to jak zvoleným materiálem tak i střihem
Florální potisky

3)      Jaké barvy budou moderní v těchto obdobích? Bude to jiné u žen a mužů?
V podstatě jarní barevný trend je o odvážnějších jasnějších barvách. Zapomeňte na jakýkoliv odstín, který je zapraný či tlumený. Ale to, co opravdu tento trend přináší, jsou nečekané kombinace: růžová, oranžová, a Deep Purple, tyrkysová a žlutá taxi, vápno a smaragdově zelená. Je to svět rozpustilých barev….
A jak nosit tento barevný trend?
Nejjednodušší způsob je jít tonální cestou, stejně jako kombinace MaxMara, Louis Vuitton a Diane von Fürstenberg. Nebo pracujte s barevným kolečkem a pracujte s protiklady: dvě barvy jsou velice kontrastní (žlutá a fialová), tři jsou lepší a ujistěte se, že odstín, který bude nejblíže k vaší tváři je pro vás lichotivý. Mějte tašky a boty v neutrálních tónech, vaše rty by měly být buď velice přírodně nalíčené, nebo velice dramaticky, a vlasy vyčesejte do jednoduchém účesu. To vše bude přispívat k vaší nové já - „pestré“.

4)      Jaké materiály by ženy a muži měli nosit, kterým by se měli naopak vyhnout?
Pořád zůstává stálicí denim, v trendech jara/léta např. v halenkách, kvalitní vlněné materiály, které jsou přírodní a velice příjemné (např. v kostýmech či oblecích), vždy volte kvalitnější materiály, pokud chcete, aby váš vzhled vypadal elegantně a luxusně. Velice módní jsou materiály ve 100% bavlně např. len, ale nevýhodou je přílišná „mačkavost“, proto můžete tento typ materiálu zvolit na casual příležitosti (pro muže doporučuji třeba košile či sako v jemných odstínech). Zajímavá jsou pro ženy bavlněná saka, která působí velice uvolněně a sportovně a přesto díky svému klasickému střihu stále elegantně a žensky.    

 

5)      Co by určitě nemělo chybět v šatníku ženy a muže?
Stálicí vašeho šatníku je módní nadčasová elegance v neutrálních tónech, bez klasických kousků oblečení šatník nevybudujete. U žen to jsou černé koktejlky, klasický kostým, černé či šedé elegantní kalhoty rovného střihu, tmavé džíny rovného střihu, bílá tvarová košile, kardigany z jemného úpletu, trenčkot, kvalitní jednobarevná bavlněná trika – tyto kousky pak doplňuji „trendy“ – ve stylech či barvách – např. kombinuji klasické černé kalhoty s bavlněným trikem a doplním trendy sakem s army-romantickými detaily, doplním doplňky v přírodních tónech (koženým páskem, boty, kabelka) – váš výsledný vzhled bude elegantní ale přitom „trendy“ 

6)      Můžeme očekávat nějaké kombinace, které dříve nebyly běžné a nyní budou módní, nebo naopak nějaké, kterých by se lidé měli vyvarovat?
 Světoví módní návrháři přišli s novým použitím krajky.
Když opustíte klasický vzhled krajky viktoriánské éry, tak nyní uvidíte, jak se krajka využije např. v army vestě nebo místo stojáčkového límce blůzy, prostě krajka v netradičních barvách či na nečekaných místech úplně jiného stylu.

A jak to můžete nosit ?
Např. v sukních jako další vrstvený materiál, který bude viditelný, nebo si zahrajte na schovávanou kdy krajka vykoukne v elegantním okraji. Vyhněte se výrazným barvám. Černá, bílá nebo tělová vypadá luxusněji a lákavěji. Ať už zvolíte jakoukoli kombinaci, váš obličej by měl být nalíčen do slabého ruměnce.

I ve sportovním stylu můžeme vidět nové cesty:
Závodní pruhy, základní barvy, prodyšné materiály, jednoduché střihy  –  sportovní styl všechny tyto nejlepší části atletického oblečení byly nově použity do tvaru hodně hipper – jako tepláky na běhání po ulici. Je to komfortní a velice uvolněné, tento trend  nemůže být lepší k využití než právě na jaře.
Jak se to nosí?
Využijte sportovní  „tradiční“ kousky nebo třeba šaty, v netradičních tkaninách, které nabízejí  vědomí  flexibility , jako je satén nebo kašmír, aby jste se cítili trochu luxusněji. Použijte bílou jako základní barvu,  která nebude přebíjet sportovní prvky outfitu a doplňte světlými hodinkami – bude to vše vypadat skvěle a vy zabodujete. Jeden dobrý tip, aby jste si  udrželi tzv „street-Smart“:  nikdy nenoste k ničemu z toho tenisky.

7)      Kdo určuje, co se v dané sezóně bude nosit?
Jsou to módní domy v Paříži, Miláně, v čele s předními návrháři a obchodním partnery, ale trendy sezón se určují na několik let dopředu a nezapomeňme, že je to především marketing… Každý „módní návrhář“ se svou značkou je však vždy něčím typický, podle čeho jej poznáte mezi dalšími návrháři. Vždy se dělají kolekce na „molo“ kde jde hodně o nápady, kreativitu a v podstatě o umění  – je zde velké zdůraznění nastávajíc trendu a to velice přehnanou viditelnou formou. Kolekce, které pak putují do butiků jsou už v neutrálních tónech a přizpůsobené na běžné užívání.


[Zpět]
stylista-image- Tvorba E-Shop, Microdesign, Micromall, Tvorba WWW stránek, WebDesign, Webový design, SEO, Optimalizace, e-shopy, eshop Tvorba WWW stránek, WebDesign, Webový design, SEO, Optimalizace, Webstránky, Tvorba E-Shop